Londra Londra Bilgi Londra başvuru Londra dil kursu
 
LONDRA Dil Okulları EC LONDRA | EUROCENTRES LONDRA | ST GILES LONDRA | LSI LONDRA | MALVERN HOUSE LONDRA | SPRACHCAFFE LONDRA
 
Londra Dil Okulları
Dil Okulu Fiyatları
Londra Akademik Dönem
İngiltere Öğrenci Vizesi
Londra İş İngilizcesi
Londra Kısa Süreli Kurslar
Londra Yaz Okulları
Londra Havaalanı
Londra Haritası
Londra Metro Haritası
Pasaport İşlemleri
Seyahat Sağlık Sigortası
Londra'da İngilizce
Londra'da Konaklama
İngiltere Para Birimi
İngiltere'de Banka Hesabı Açmak
Forum Londra
Hakkımızda
İletişim
Londra dil okulları iletişim
 
 
Loading...
 

 

 
 
 
 
 


Lonra Heathrow Havaalanı - London Heathrow Airport

Heatrow Havaalanı , dünyadaki en işlek havaalanlarındandır. Adeta Londra'nın dünyaya açılan kapısıdır. Dört adet terminali vardır. Londra merkezinin 24 km (15 mil) batısındadır. GMT (Nisan-Kasım arası GMT + 1) zaman dilimindedir.

Yol Bilgileri

Terminal 1 ve 3, Heathrow'un merkezinde birbirine yakındır. 4.kavşakta M4, 15. kavşakta M25 çıkışı mevcuttur.

Terminal 4, Heathrow'un güneydedir ve ayrı bir girişe sahiptir. 14.kavşakta M25 çıkışı vardır.

Terminal 5, Western Perimeter yolu üzerindedir, kendi ayrı girişi vardır ve M25 yolunun 14. kavşağından ulaşılır..

Toplu Taşıma

Tren: Heathrow Express, Londra merkez ile havaalanı arasında en hızlı ulaşım şeklidir. Her 15 dakikada bir seferler mevcuttur ve Heathrow Central ve London Paddington arası 15 dakika zaman alır. Paddington istasyonu Hyde Park ve Oxford Street'e yakındır. Paddington'dan güney ve bati İngiltere'ye trenle geçebilir veya Londra metrosu District, Circle, Bakerloo ve Hammersmith & City hatlarına ulaşabilirsiniz. (web: www.heathrowexpress.co.uk).

Metro: Heathrow, Terminals 1 ve 3 içi bir, Terminal 4 ve Terminal 5'te de birer olmak üzere 3 Londra Metro İstasyonuna (Underground) sahiptir. Metro, yoğun saatlerde her beş dakikada bir, kalabalık olmayan zamanlarda her on dakikada bir sefer yapar.

Taksi: Taksi ile seyahat Londra çevresine erişim için en esnek yoldur. Günü 24 saati ve yılın 365 günü hizmet verirler. Merkeze ortalama yolculuk süresi yaklaşık 60 dakikdadır). Tüm taksiler nakit alırlar, bazıları ise kredi kartı kabul eder.

Yerel Otobüs: Geniş bir otobüs ağı,Heatrow çevresine ve batı Londra'ya ve Thames Valley'e erişim sağlar.. Geceleri, N97 otobüs servisi her yarım saatte bir Londra merkeze sefer yapar.

Yolcu Servisleri (Coach): National Express and diğer operatörler Heathrow'dan, 500'den fazla istasyona ulaşım sağlar. Hotel Express, Paddington istasyonundan bölgedeki otellere ulaşım sağlar.

Telefon : (0)870 000 0123 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : lhr1feedback@baa.com | Web : http://www.heathrowairport.com
Havalimanı kodu LHR
Londra Gatwick Havaalanı - London Gatwick Airport

Gatwick Havaalanı, Londra merkezinin 45 km (28 mil) güneyinde yer alır. İki terminali vardır. Gatwick Havalimanı, 9. kavşakta (Junction 9) M23 yoluna ve A23 London-Brighton yoluna direk bağlıdır. GMT (Nisan-Ekim arası GMT + 1) zaman dilimindedir.

Yol Bilgileri

London Gatwick, M23 karayoluna bağlıdır. Sürücüler 9. kavşakta ayrılarak işaretleri takip ederek havalimanına ulaşabilirler. London Gatwick'e ayrıca A23 London–Brighton Yolu'ndan da ulaşım mümkündür.

Havaalanına Ulaşım

Tren: Gatwick Express (web: www.gatwickexpress.co.uk), Londra merkezinden Gatwick havaalanına en hızlı varılan demiryolu servisidir. London Victoria istasyonundan her 15 dakikada bir sefer yapar ve Londra merkezden havalanına durmaksızın 30 dakikada varır.

Yolcu Servisleri (Coach): ingiltere'nin 400 den fazla şehir ve kasabasından Gatwick havaalanına hergün devamlı yolcu servisleri çalışır. Bunların çoğu Güney terminalin zeminindeki dış bahçeden hareket eder. Heathrow, Londra merkez, Bristol, Brighton, Birmingham, Oxford, Cambridge ve NorwichDirect 'e direk servisler mevcuttur.

Yerel Otobüsler : Otobüsler, Gatwick Havaalanı ile Crawley, Horley, Redhill and Horsham arasında direk sefer yapar. Gatwick'e ana seferler Fastway 10, Fastway 20, Route 7, Route 100, Gatwick Direct 200.

Telefon : (0)870 000 2468 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : gatwick_feedback@baa.com | Web : www.gatwickairport.com
Havalimanı kodu : LGWLondra City Havaalanı - London City Airport

London City Havaalanı, İngiltere ve Avrupa'nın en önemli merkezlerine seferler olan, 30'u aşkın varış merkezi ile İngiltere'yi dünyaya bağlayan, aktif bir havalanıdır. Dünyadaki önemli olaylar için bir buluşma yeri olan ExCel London Sergi ve Kongre Merkezi'ne 1 milden daha az mesafede, Canary Wharf'a 3 mil, Londra şehir merkezine 6 mil mesafededir.

Yol Bilgileri:

London City Havalanı, Londra'nın yoğun trafiğinin dışında konumlanmıştır ve ulaşım kolaydır. Terminal girişi Hartmann Road, London E16 2PX üzerindedir.

Toplu Taşıma İle Ulaşım

Tren: Docklands Hafif Metrosu (Docklands Light Railway - DLR), doğu Londra'yı, Londra yeraltı metro ağına bağlayan, bir yerüstü hafif metro sistemidir. Docklands Hafif Metrosu(DLR) ile Canning Town ve Woolwich Arsenal'e 7 dakikada, Bank'e 22 dakikada, Poplar'a 14 dakikada ulaşabilirsiniz.

Yerel Otobüsler: 473 sefer nolu otobüsler, havaalanı ile Stratford, Silvertown, North Woolwich ve Prince Regent DLR istasyonu arasında, 474 sefer nolu otobüsler de Canning Town, North Woolwich ve Silvertown yoluyla East Beckton'a çalışır.

Taksi: Havaalanı Avrupa'daki en büyük taksi sirkülasyonuna sahip olmasıyla övünür. Taksiler, terminal binasının hemen dışında bekler. Taksi ile Londra'nın merkezine yaklaşık olarak yarım saatte varılabilir.

Telefon : (0)20 7646 0088 | Faks : (0)20 7511 1040
E-posta : mail@londoncityairport.com | Web : www.londoncityairport.com
Havalimanı kodu : LCY

Londra Stansted Havaalanı - London Stansted Airport

Londra Stansted Havaalanı, Londra merkezin 48 km (30 mil) kuzeydoğusunda, Essex'te, Uttlesford yerel hükümet bölgesindeki Stansted Mountfitchet'te konumlanmış, yılda yaklaşık 22.8 milyon yolcuya hizmet veren, Britanya'nın en işlek havaalanlarından biridir.

Yol Bilgileri:

Londra Stansted Havaalanı M11 karayolunun 8. kavşağı yakınında konumlanmıştır ve M25 otobanının 27. kavşağına yakın mesafededir. Londra yönünden veya Cambridge'ten 8. kavşağa yaklaşıldığında trafik işaretleri yardımı ile havalanına ulaşabirsiniz.

Toplu Taşıma

Tren: Stansted Express, her 15 dakikada bir kalkar ve Londra Liverpool caddesine 45 dakikada, Tottenham Hale'e 35 dakikada varır. Başka bir alternatifte, Lea Valley'den geçerek Stratfod'a giden National Express East Anglia trenleridir. Seyahat süresi 1 saattir. Tüm trenler Stansted Havaalanı tren istasyonundan kalkar. Liverpool Street, Stratford ve Tottenham Hale 'de Londra yeraltı metrosuna erişilebilir. Ayrıca saatte bir kalkan CrossCountry trenleri, Audley End, Cambridge, Ely, Peterborough, Leicester ve Birmingham'a seferler düzenler. Bu trenlerle yaklaşık olarak Cambridge'e 35 dakika, Leicester'a 2,5 saat, Birmingham'a 3 saat 25 dakikada ulaşabilirsiniz. İngiltere'deki genel tren seferleri ve tarifeleri ile ilgili, (0)8457 484950 numaralı telefondan bilgi edinebilirsiniz.

Taksi: İngiltere dışından +44 (0)1279 661 111 , İngiltere içinden 0800 747 737 numaralı telefonlarla taksi ayarlayabilirsiniz.

Yerel Otobüsler (Coach): Liverpool Street, Victoria, Stratford, Baker Street ve Kings Cross dahil, Stansted 'dan Londra'nın çeşitli bölgelerine sık seferleri olan ve hızlı ulaşım sağlayan otobüs seferleri vardır. Ekonomiktir. Terminalin karşısındaki istasyondan (airport coach station) kalkarlar.

Telefon : (0)870 000 0303 | Faks : (0)20 8745 4290
E-posta : stansted_feedback@baa.com | Web : www.stanstedairport.com
Havalimanı kodu : STN


Son Güncellenme Tarihi : 04.02.2012
 
 
Anasayfa | Hakkımızda | London | Londra | yurtdışı eğitim | ingiltere | ingiltere dil okulları | ingiltere dil okulu | ielts kursu | londra dil okulu | londra dil okulları | londrada eğitim | İletişim | Site Haritası | SiteMap
© Copyright 2003-2010 Advance YED